İlahi & Ezgi

Tüm Almanya'da Huzurun Sesi

Dortmund Festi Ramazan Iptal Edildi

Dortmund Festi Ramazan Iptal Edildi

Dortmund Festi Ramazan Iptal Edildi

Almanya’nın Dortmund kentinde bu yıl yedinci kez düzenlenmesi planlanan ‘Festi Ramazan’ şenliği için kiralanan alanın sözleşmesi ilçe meclisince iptal edildi.
Ramazan-ı Şerif ayı boyunca süren etkinliğin yapılmasını istemeyen 90 kişinin imza toplayıp ‘Dortmund Ost’ ilçe meclisine iletmesi sonucu, mecliste yapılan gizli oylamayla kiralanan alanın sözleşmesinin iptal edildiği öğrenildi. Festi Ramazan Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Özkara, etkinlikle ilgili tüm izinler alınmasına rağmen ilçe meclisinin siyasi bir karar verdiğini belirtti, karara tepki gösterdi. Kararın Dortmund ve çevresinde yaşayan Türk toplumunun da tepkisini çektiğini ifade eden Özkara, “İlçe meclisi siyasi bir karar vermiştir. Dortmund Belediye Başkanını olaya müdahale etmeye çağırıyoruz. Etkinliğin bu yıl da yapılması için alternatif alan arıyoruz” diye konuştu.
Dortmund Belediyesinden kendilerine alternatif bir alan göstermelerini beklediklerini vurgulayan Özkara, soruna en kısa sürede çözüm bularak hem organizasyona katılacak esnafı hem de organizasyonu bekleyen yüz binlerce insanı mağdur etmek istemediklerini söyledi.

Radyo Almila

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial